Przejdź do strony gazetki, gdzie możesz przeczytać wszystkie numery!


Zachęcamy do współpracy…

W naszej szkole zawsze znalazła się grupa (choć nieduża) zapalonych dziennikarzy i poetów, chętnych do dzielenia się swą twórczością. Niemal od pierwszych lat istnienia szkoły tworzony jest „Wścibuś”. Jest to gazetka w wersji „wiszącej” (na korytarzu przed pokojem nauczycielskim), która pojawiła się z inicjatywy pani Czerniejewskiej w roku szk. 1963/64 i aktualizowana jest do dziś.

Do nazw gazetek drukowanych nie przywiązywaliśmy się tak bardzo, toteż pojawiły się kolejno: „Alea Eacta Est”, „Myśli robaczywe”, „Diecezjanka”, „NieNaŻarty”, „No Name”, „Top Secret”, „Afera” i w końcu „Mechanik”.

Opiekunami kolejnych gazetek byli m. in. pan Andrzej Biskup, panie Teresa Paskuda, pani Teresa Kowalska, Aldona Krajewska.

Aktualnie wydawana jest gazetka „MECHANIK”, która ukazuje się na pierwszym piętrze w gablotce „Wścibusia”. Dwa razy w roku jest drukowana, a wersje w formacie PDF są publikowane na stronie gazetki.
Nad kolejnymi numerami czuwają panie: Helena Draga, Teresa Paskuda i Aldona Krajewska, która zajmuje się również składem komputerowym oraz wydrukiem.

Zachęcamy wszystkich uczniów do pomocy przy redagowaniu gazetki. Możecie wypowiadać się na dowolny temat związany ze szkołą, zamieszczać swoje wiersze, felietony, artykuły oraz pytania do pedagoga. Potrzebni są też utalentowani graficy. Wszelkie materiały można przynosić do polonistek (sala 50 lub 51) lub wysłać pocztą na adres aldona.krajewska@zsm.slask.pl.

Nie wszystkie archiwalne gazetki zachowały się do dziś, ale kilka z nich udało się odtworzyć. Prezentujemy je w formacie pdf. Może kogoś zainteresuje, jak to dawniej bywało…

Dodajemy również na  bieżąco drukowane numery – dla tych, którym nie udało się kupić.