„Mechanik” w finale wojewódzkim w piłce siatkowej!

28 marca w Żorach został rozegrany półfinał wojewódzki szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej. W turnieju wystąpiły cztery szkoły (zwycięzcy zawodów rejonowych): Zespół Szkół nr 3 w Żorach (Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla), Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych z Żywca i CKZiU nr 2 „Mechanik” Racibórz.

W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć ze szkołą z Żywca. Pierwszego seta wygraliśmy pewnie 25-18, natomiast w drugim wszystko szło po naszej myśli, aż do końcówki seta, kiedy przeciwnicy postawili trudniejsze warunki i set ten skończył się wynikiem 29-27 dla „Mechanika”. W drugim meczu gospodarze wygrali z ZST Wodzisław Śląski również 2-0.

W finałowym meczu przyszło nam się zmierzyć z miejscową Akademią Talentów. W pierwszym secie nie potrafiliśmy przeciwstawić się dobrze grającej drużynie z Żor i przegraliśmy seta do 14. Gracze gospodarzy w tym momencie chyba uwierzyli, że nic z naszej strony im już nie grozi. Drugiego seta zaczęliśmy bardzo dobrze, uzyskując kilkupunktową przewagę (8-2) i mimo starań przeciwnika nie oddaliśmy jej do końca, wygrywając seta 25-21. W trzecim, decydującym secie kontynuowaliśmy dobrą grę, ale przeciwnik nie odpuszczał. W końcówce seta przechyliliśmy jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygraliśmy tie breaka 15-10.

Sprawdziło się powiedzenie: „do trzech razy sztuka”. Dwa lata temu zajęliśmy trzecie miejsce w tych zawodach, rok temu byliśmy drudzy po porażce w finale z gospodarzami turnieju, tym razem zakończyliśmy turniej zwycięsko, rewanżując się za zeszłoroczną porażkę.

Awans do finału wojewódzkiego to największy sukces „Mechanika” od roku 1974, kiedy to ostatni raz zespół grał w finale zajmując 4 miejsce, natomiast rok wcześniej był wicemistrzem.