Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych, obchodzony dnia 26 września, na stałe wpisał się do kalendarza imprez szkolnych.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się od konkursów: kulturoznawczych, dotyczących krajów anglojęzycznych oraz niemieckojęzycznych, przygotowanych i przeprowadzonych przez panie: Weronikę Wilkos-Hiltawską oraz Edytę Wiesner. Następnie młodzież naszej szkoły rywalizowała w dyktandach z języka niemieckiego i angielskiego przeprowadzonych na dwóch poziomach: klasy pierwsze i drugie oraz klasy trzecie i czwarte. Teksty dyktand przygotowane zostały przez panie: Alicję Cieślik, Dorotę Cyron, Helenę Krettek oraz pana Piotra Swobodę.

W świetlicy szkolnej, pod czujnym okiem pani Weroniki Wilkos-Hiltawskiej i pana Piotra Swobody, odbyła się projekcja filmów w oryginale w języku angielskim i niemieckim. Uczestniczyły w niej wybrane klasy.

Ciężki orzech do zgryzienia miała komisja, której zadaniem było wyłonienie zwycięzcy konkursu na „Logo Europejskiego Dnia Języków Obcych w Mechaniku”. Wszystkie prace uczniów można było podziwiać w tym dniu, ponieważ zdobiły one szkolne korytarze. Ostatecznie panie Helena Krettek i Elżbieta Gargulińska wybrały zwycięską pracę oraz przyznały wyróżnienie.

Atrakcją tegorocznego Dnia Języków były zajęcia przeprowadzone przez obcokrajowców na co dzień pracujących w szkołach językowych w Raciborzu. W zajęciach udział wzięły klasy 1b, 3b i 3f Technikum.

Europejski Dzień Języków Obcych to nie tylko rywalizacja uczniów w konkursach i rozwijanie umiejętności językowych, na pierwszym piętrze otwarta była kawiarenka z domowymi, pysznymi wypiekami. Jej działalność była możliwa dzięki zaangażowaniu grupy uczniów i ich mam. Nad jej sprawnym funkcjonowaniem czuwały panie: Teresa Kowalska oraz Katarzyna Koczy.

Wysiłek wszystkich członków Szkolnej Komisji Języków Obcych włożony w przygotowanie obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych oraz zainteresowanie i pomoc uczniów w ich przeprowadzeniu sprawiły, że tegoroczne święto możemy zaliczyć do udanych.