Pierwsza edycja Raciborskiego Festiwalu Gamingowego

Pierwsza edycja Raciborskiego Festiwalu Gamingowego

Wielkie granie, cieszące się dużym zainteresowaniem graczy z Raciborza i okolic rozpoczęło się na Zamku Piastowskim w sobotę 9 czerwca. W pierwszej edycji Raciborskiego Festiwalu Gamingowego (z pulą nagród wartą 5 000 zł) wzięli udział także uczniowie naszej szkoły.

Można było między innymi zagrać na stanowisku symulacyjnym w Forzę Motorsport 7. Najlepszy czas w sobotę zdobył Jakub Wiciński, uczeń klasy 1f T, zdobywając nagrodę w wysokości 600 zł.

W sobotę i w niedzielę odbył się turniej Fify, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił i zmierzyć się z innym graczem. W trakcie festiwalu była dostępna Retro Strefa, gdzie każdy mógł sobie powspominać dawne czasy.

Największym zainteresowaniem cieszył się turniej w grze Counter-Strike Global Offensive, gdzie zapisało się 25 drużyn po 5 graczy w drużynie. Niestety udział mogło brać tylko 16 drużyn. W sobotę rozpoczęły się pierwsze mecze, a w niedzielę odbyły się ćwierćfinały, półfinały  i finał. System rozgrywek był bardzo prosty, każdy mecz był Bo1, to znaczy Best-of-1 (najlepszy z jednej mapy). Przegrana drużyna odpadała z turnieju. W turnieju brały udział drużyny złożone także z uczniów „Mechanika”. Do finału dostała się drużyna Parodax, w której skład wyglądał następująco:

Kacper Nowak, Dominik Dobrzański, Denis Hellebrandt– 1f T, Nataniel Zaczyk –  1c T (CKZiU nr 2), Paweł Zawisza – 1b LO2.

Parodax swoje pierwsze spotkanie wygrało bardzo łatwo na mapie de_cache wynikiem 16:0 z Team vert. W ćwierćfinale trafili na POL team, z którym wygrali 16:6 na mapie de_dust2. Półfinał dla naszych zawodników był bardzo stresujący, jednak udało im się zagwarantować finał wygrywając z EKO_TEAM 16:2 na mapie de_mirage. W finale spotkały się dwie bardzo mocne drużyny Parodax oraz High Play. Mecz ten został rozegrany na mapie de_mirage i zakończył się remisem 15:15, przez co zawodnicy obydwu drużyn rozegrali dogrywkę, w której zwycięstwo uzyskała drużyna Parodax wygrywając z High Play 19:17.

Mecz finałowy można zobaczyć na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=p_Y2ULyOXHo

Kacper Nowak, 1f T