„IT English Contest” 2018

„IT English Contest” 2018

Kolejna (trudno uwierzyć, że już jedenasta!) edycja Międzyszkolnego Konkursu Językowego „IT English” dla uczniów szkół średnich za nami. Cieszymy się, że ciągle mamy i nowych i zaprzyjaźnionych z naszą szkołą uczestników. Tym razem było ich 25 z 9 placówek (niektórych w domu zatrzymała grypa…). Gościliśmy przedstawicieli I LO, Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Ekonomicznych z Wodzisławia Śl., LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach, Zespołu Szkół Budowlanych z Rybnika, I i II LO oraz CKZiU nr 1 w Raciborzu. Nie zabrakło też oczywiście informatycznej ekipy z „Mechanika”.
Po powitaniu przez pana dyrektora – dr. Sławomira Janowskiego i organizatorki – Elżbietę Gargulińską oraz Teresę Kowalską startujący w konkursie rozwiązywali test informatyczno – językowy. Mogli popisać się zarówno wiedzą specjalistyczną, jak i doskonałymi umiejętnościami lingwistycznymi. I, jak się okazało, poziom ich wiedzy był bardzo wysoki, a różnice punktowe wśród najlepszych prac naprawdę niewielkie. Dobrej atmosferze sprzyjały zapewne prezentowane nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy CKZiU nr 2 i Starostwo Powiatowe – dysk zewnętrzny, power banki, słuchawki, myszki, pendriv-y, kubki, długopisy oraz książki i gadgety sponsorowane przez wydawnictwo Oxford University Press, a także pyszny poczęstunek przygotowany dzięki życzliwości Mam uczniów klas IaT, IeT, IIIbT, IVeT, IIdZ i IIIdZ. Bardzo dziękujemy! W oczekiwaniu na wyniki (podczas gdy komisja składająca się z organizatorek i opiekunek uczestników oceniała testy) nasi goście wzięli udział w pokazach i wykładach, które pod kierunkiem p. Patrycji Kozak i p. Konrada Hajdasza odbyły się w pracowniach fizycznej i elektrycznej. Niespodzianką był pokaz tańca. Tu podziękowania należą się także zaangażowanym uczniom – a byli to: Anna Szablińska, Ewa Zielonka, Izabela Utrata, Wiktoria Jancewicz, Dawid Bogdziewicz, Dawid Wilczek, Kacper Sobek, Michał Król, Oskar Wochnik i Grzegorz Śliwiński.
Komisja ostatecznie postanowiła nagrodzić 5 osób oraz przyznać wyróżnienia dla najlepszego ucznia z każdej szkoły. Nasi uczniowie ponownie okazali się gościnni choć niewiele brakło do jednej z głównych nagród. Gratulujemy! Oto tegoroczni laureaci:
I miejsce – Klaudiusz Lepich, I LO Wodzisław Śl.
II miejsce – Jakub Skalski, II LO Racibórz
III miejsce – Adam Wysocki, I LO Racibórz
IV miejsce – Kacper Zalewski, I LO Wodzisław Śl.
V miejsce – Szymon Andrejko, CKZiU nr 1 Racibórz
Wyróżnienia: Jan Dziwok – ZST Wodzisław Śl., Paweł Pszeniczny – Zespół Szk. Ekonomicznych, Wodzisław Śl., Daniel Zdziebko – Zespół Szk. Budowlanych, Rybnik, Daniel Tokarczyk – LO im. Noblistów Polskich, Rydułtowy, Krzysztof Siedlaczek – CKZiU nr 2 „Mechanik”.
Na zakończenie pan vice-dyrektor Marek Chrobok wraz z organizatorkami wręczył nagrody, pogratulował i podziękował za zainteresowanie konkursem oraz zaprosił do udziału w kolejnych edycjach.
My również dziękujemy za obecność wszystkim gościom, a także Koleżankom i Kolegom, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w sprawnym przebiegu tegorocznego konkursu, zwłaszcza prowadzącym pokazy oraz p. Katarzynie Koczy, Alicji Cieślik, Dorocie Cyron, Helenie Krettek i Piotrowi Swobodzie.

Elżbieta Gargulińska i Teresa Kowalska

Zapraszamy do galerii zdjęć.