DBI 2018

DBI 2018

Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu! To już 14. edycja DBI w Polsce, która tego roku odbędzie się 6 lutego 2018 r. pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

„Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.”

 

Chcemy po raz kolejny przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa online, a od przybytku głowa nie boli! Jest też okazja do promocji pozytywnego wykorzystywania internetu.

 

Materiały edukacyjne związane z tematyką bezpiecznego korzystania z mediów dla uczniów i rodziców:

 

Zebrała: A. Krupa